Badanie MRI stawu kolanowego
badanie MRI stawu kolanowego -boczne podwichniecie rzepki,nieznacznie zwiekszona ilosc plynu w stawie rzepkowo-udowym od str.przysrodkowej gdzie widoczna jest przerosnieta błona maziowa.Zmiany degener łąkotek(zwlaszcza rogu tylnego lakotki przysrodkowej.W tkankach miekkich dolu podkolan. od str. przysrodkowej widoczna torbiel bakera rozciagajaca sie na obszarze dl 75mm gr 6mm w gornej czesci o nieregulanych obrysach z licznymi przegrodami i wypustkami. Czy mam sie czym niepokoic?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na początkowy proces zwyrodnieniowy stawu kolanowego z obecnością zmian wytwórczych. . Z całą pewnością mogą one powodować ból w obrębie stawu nasilający się podczas ruchu. Dolegliwości mogą także występować w spoczynku. Konieczna jest konsultacja ortopedyczna.