Badanie nerek a prawdopodobieństwo nowotworu
Czy to może być rak ? Opis:W części bocznej dolnego bieguna prawej nerki odcinkowe poszerzenie warstwy miąższowej z uwypukleniem torebki o wym.27x24 mm-ogniskowy przerost miązszu. Wskazane potwierdzenie TK (?).Lewa nerka ok.W obu nerkach nie stwierdza się złogów ponad 3mm, bez zastoju w układzie kielichowym. Przestrzeń zaotrzewnowa okołoaortalna w widocznych fragmentach bez mian węzłowych. Wizytę mam za 2 tyg. a TK nie wiem bedzie. Jestem w rozpaczy czy to groźne rokowanie? Nie mam żadnych objaw

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Rzeczywiście w badaniu ukazana została zmiana o charakterze rozrostowym miąższu, jednak nie oznacza ona w tym momencie rozpoznania nowotworu. Proszę być dobrej myśli i nie martwić się na zapas.