Badanie płytek krwi a wybroczyny skórne, żylaki na nogach i krwawiąca nadżerka

płytki krwi-132, mpv-12,5, p-lcr 45,4%. Co może oznaczać takie rozpoznanie, dodam, że powstają mi wybroczyny skórne,żylaki na nogach. Jestem kobietą 28 lat, mam krwawiącą nadżerkę, która ma być usunięta z powodu częstych i obfitych krwawień

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Poziom płytek powyżej 100 tys/ul nie powinny powodować wybroczyn. Proponuję powtórzenie badania morfologii krwi wraz z oznaczeniem płytek krwi met. manualną, oznaczenie koagulologii. Wyniki proszę skonsultować z internistą.