Badanie poziomu amylazy we krwi

Badanie poziomu amylazy we krwi wykazało wynik 25 U/l, w laboratorium, które jako zakres referencyjny podają wartości od 28 do 100 U/l. Czy ten wynik wskazuje na potrzebę dodatkowych badań i sygnalizuje chorobę trzustki?

Jan ZajÄc

Witam. Dla osoby w Pani wieku, przy nieobecności innych objawów choroby, wynik ten należy traktować jako wariant normy.