Badanie poziomu cukru we krwi u 26-latki

Witam, Nie wiem czy jest to powód do niepokoju, lecz jakiś czas temu podczas badań mój cukier wyniósł 3.6, lekarz skierował mnie na glukozę, przed wypiciem: 3.8, po 2.8. Po tym badaniu lekarz zdiagnozował u mnie hiperinsulinemię i kazał badać poziom cukru glukometrem co 4h, spożywać nieduże posiłki 5 razy dziennie. Poniekąd pomogło, wynik na czczo wahał się w granicach 6-9. Utrzymuje się taki do dziś (minęło pół roku). Lekarz stwierdził, że lepiej tak niż jak jest niski. Czy tak ma być?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zalecenia dotyczące glikemii wynikają z założenia aby przy współistniejacej hiperinsulinemii nie doszło do spadku glikemii.