Badanie poziomu hormonu wzrostu u 16-latka

Mój 16 letni syn ma 0,13 ng/ml poziomu hormonu wzrostu. Ma obecnie 157 cm wzrostu. Od3 lat nic nie urósł. Endokrynolog nie widzi problemu, stwierdził, że nie wszyscy muszą być wysocy. Widzę jak cierpi syn. Co mogę zrobić? Badanie hormonu robiłam prywatnie w laboratorium więc nie jest to badanie nocne, które jest najbardziej właściwe.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Problem niskorosłości nie zależy tylko od hormonu wzrostu - wskazane jest wykluczenie innych przyczyn (konstytucjonalnie opóźniony wzrost i rozwój, niedoczynność tarczycy, uwarunkowany genetycznie niski wzrost itd.). Wskazana jest konsultacja u endokrynologa dziecięcego, najlepiej specjalizującego się problemem niskorosłości.