Badanie przezierności karkowej u dziecka

Witam, Jestem w 14 tyg ciązy w 12 tc wykryto u dziecka niedomykalność zastawki trójdzielnej,po czym skierowano mnie na dalsze badania w 14 tc stwierdzono przeziernosc karkowa 3,00 mm.Wiem że to badanie było zrobione za późno dlatego stad moje pytanie czy taki wynik może byc wiarygodny w tym tc Bardzo dziekuje za odowiedz

Milena Lubowicz

Badanie przezierności karkowej można robić dokładnie między 11. tygodniem a 13 tygodniem+ 6 dni. Także musi Pani dokładnie obliczyć, który to był dzień ciąży, gdyż do nieukończonego 14. tygodnia badania te można jeszcze wykonywać.
Pozdrawiam