Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka szyjnego

Zrobiono mi rezonans magnetyczny z i bez kontrastu odcinka szyjnego i. Wniosek: Lordoza szyjna spłycona, reszta bez patologicznych zmian. Czy to może powodować drętwienie i mrowienie kończyn dolnych i górnych czy bóle mięśni? Mam również torbiela szyszynki ale też powątpiewam, że on jest sprawcą moich problemów neurologicznych. Czy reumatolog może mi pomóc kiedy mam mrowienie, drętwienie, bóle mięśni i strzelanie stawów w całym ciele cały czas? Morfologia w normie, RTG norma, tarczyca norma.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty