Badanie różyczki przed ciążą

Badania przed ciążą! RÓŻYCZKA czy byłam szczepiona i czy przebyłam tą chorobe. IgM ujemny 0,24 Wykrycie przeciwciał IgM przeciw wirusowi rózyczki w pojedynczej próbce nie wystarcza do postawienia diagnozy ostrego zakażenia. Podwyższony poziom przeciwciał IgM zarówno po naturalnym zakażeniu jak i po szczepieniu może utrzymać się przez rózny okres czasu. IgG 80,19 IU/ml

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż nie miała Pani nigdy styczności z różyczką a przeciwciała IgG powstały w organizmie po szczepieniu. Ważny jest brak IgM-ów, ponieważ wyklucza on świeże zakażenie.