Badanie RTG kręgosłupa po wypadku samochodowym
Witam, jestem po wypadku samochodowym, miesiąc czasu nosze kołnierz. wyszło z prześwietlenia skręcenie kręgosłupa szyjnego i coś z naderwaniem mięśni. dzisiaj robiłam znów rtg kręgosłupa - badanie czynnościowe i co mam rozumiec z opisu: w odgięciu odchylenie 10-15 stopni w środkowo górnym odcinku krzywizna wygładzona a w przygięciu kąt 25-30 stopni ustawienie kątowe ze szczytem na wysokości C4-5. szczeliny międzytrzonowe bez cech obniżenia

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis nie sugeruje bardzo poważnych zmian. Mowa jest o zniesieniu fizjologicznej lordozy szyjnej.