Badanie serca u 4-miesięcznego dziecka

Witam , proszę o wyjaśnienie byłam z dzieckiem na badaniu ma 4 miesiące i waży 8kg. Wymiary serca w normie.Kurczliwość mięśnia LV prawidłowa %SF=39.Spływ żylny połączenia przedsionkowo-komorowe i komorowo-naczyniowe zgodne prawidłowe.Łuk aorty w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu ASDII o wym.5-6mmz przepływem lewo-prawym .Przepływy przez ujścia zastawkowe i w dużych naczyniach tętniczych prawidłowe. Bez płynu w worku osierdziowym. ---

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mamy tu do czynienia z ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu dołu owalnego - ASD II, występujący zazwyczaj w miejscu dołu owalnego. Jest to najczęstszy z ubytków przegrody. Objawy są zazwyczaj słabo uchwytne, mało nasilone, zależne od wielkości przecieku lewo-prawo przez połączenie między przedsionkami. Wskutek zwiększenia przepływu płucnego moze dojść do przeciążenia prawego przedsionka i prawej komory.