Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie TK jamy brzusznej u 40-latki

Badanie TK jamy brzusznej zostało zlecone przez lekarza urologa, które wykazało , że mam nerki gąbczaste i przy okazji dowiedziałam się ,że trzustka jest wyraźnie powiększona w obrębie swego ogona , który dochodzi do wymiaru 44mm . W obrębie trzonu trzustki widoczne jest drobne ognisko hypodensyjne,wielkości 11x10mm-najprawodpodobniej przestrzeń płynowa z nieco gęstszą zawartością .Oba nadnercza z obecnością po stronie prawej punktowanych zwapnień. Proszę o odczytanie wyniku.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam,
nerki gąbczaste są wadą wrodzoną należy zadbać o dalsze prawidłowe ich funkcjonwanie tzn. wypijanie dużej ilości czystej niegazownej wody ok. 2 litrów dziennie do godz.ok 18-tej, torbiel tej wielkości nie ma istotnego znaczenia dla zdowia wymaga jedynie diety lekkostrawnej mołotłuszczowej. Powiększenie ogona trzustki jest bardziej niepokojącym problemem, wymaga dalszych badań wykluczjących guz trzustki, np. rezonans magnetyczny, a także badań krwi: cukier amylaza, lipaza trzustkowa, markery nowotworowe przewodu pokarmowwego: CEA, Ca 19. Zwapnienia w nadnerzach nie są istotną zmianą chorobową, należy skonsultować to z endokrynologiem, ale nie wymaga to specjalnego leczenia, jeżeli wydolność nadnerzy jest prawidłowa.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy