Badanie TK mózgu i móżdżku

Badanie TK uwidoczniło mózg i móżdżek bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieprzemieszczony, bez cech ucisku, symetryczny. Zwapnienia w szyszynce i w splotach naczyniówkowych komór bocznych. Kości czaszki bez uchwytnych zmian pourazowych połączonych z przerwaniem ciągłości tkanki kostnej. PROSZĘ O interpretację wyniku.

Nie pisze Pani z jakiego powodu było wykonane badanie.A to bardzo ważne.prosze omówić wynik z lekarzem prowadzącym w aspekcie stwierdzanych zwapnień ( mogą być bez znaczenia klinicznego)
Pozostałe elementy opisu badania TK głowy nie budzą niepokoju.

pozdrawiam ciepło

Nie są to zmiany pourazowe, nie świadczą o poważnej chorobie neurologicznej. Wskazana kontrola za rok.