Badanie TK płuc oraz kaszel i uczucie duszności w klatce piersiowej

TK okolic anatomicznych. Przy podstawowe części płuc - wseg. 10 drobne rozsiane guzki miękko tkankowe niemierzalne obustronnie. Liczne zaciemnienia około naczyniowe. Pogrubiałe przegrody miedzy pęcherzykowe i miedzy zrazikowe. Co znaczy ten opis? Pytam ponieważ meczy mnie kaszel i mam uczucie duszności w klatce piersiowej. Opinia lekarza ogólnego. Oskrzela, płuca osłuchowo czysto, serce pracuje miarowo.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Zmiany opisywane w badaniu budzą wątpliwości i wymagają weryfikacji.