Badanie TSH 3 generacja a starania o dziecko

ostatnio zrobiłam badania i okazało się że mam TSH3gen 4,68 czy to coś poważnego? chcę starać się o dziecko, czy mogę mieć problemy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Poziom TSH jest nieco podwyższony co może świadczyć o niedoczynności tarczycy. Warto wykonać oznaczenie wolnych hormonów tarczycy czyli fT3 i fT4. Powodzenie w staraniu się o dziecko i utrzymaniu ciąży ściśle koreluje z uregulowaną gospodarka hormonalną gruczołu tarczowego.