Badanie usg: czy mogę być w ciąży?

Mam pytanie, czy istnieje możliwość, aby podczas usg dopochwowego zrobionego 10 tygodni od stosunku lekarz nie zauważył ciąży? Wymiary macicy określił jako prawidłowe. Czy macica byłaby już powiększona? Ponadto widział pęcherzyk gotowy do owulacji. Czy istnieje możliwość owulacji w czasie ciąży? Test beta hcg >1 chyba wyklucza ciążę? Pomimo tego czuję jakby coś przesuwało mi się w podbrzuszu, ale może to wynika z silnego lęku przed ciążą. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Podczas badania usg zdecydowanie jest możliwe potwierdzenie lub wykluczenie ciąży. Szczególnie gdyby do zapłodnienia doszło 10 tygodni przed badaniem i ciąża byłaby obecna lekarz na pewno by ją zauważył. Zarodek na takim etapie rozwoju ma długość mniej więcej 3 cm i waży około 1,5 grama.

Aby pozbyć się lęku przed nieplanowaną ciążą, bardzo ważne jest, by stosowała Pani antykoncepcję.
Zalecam wizytę  u ginekologa w celu dobrania najlepszej metody dla Pani.

Pozdrawiam!