Badanie krwi na pasożyty

Witam. Czy jest jakieś badanie krwi na pasożyty? Jak się takie badanie krwi na pasożyty się fachowo nazywa? Córka miała badanie kału ale nic nie wykazało. Pasożyta wykryto na mikroskopowym badaniu kropli krwi. Jest po kuracji preparatem VERNICADIS. Boli ją głowa od 3 lat, ale nie wiemy czy to może być spowodowane obecnością pasożyta i chcielibyśmy wykonać badanie krwi na pasożyty. Wszyscy lekarze specjaliści rozkładają ręce i nie wiedzą jakie badanie krwi na pasożyty zaproponować. Nie wiem gdzie mam z nią jeszcze iść, żeby ktoś potrafił jej pomóc. Dodam, że głowa boli ją codziennie. Ma 16 lat. Jakie badanie krwi na pasożyty można wykonać w takim przypadku? Ewentualnie co innego mogłoby zdiagnozować ten ból głowy? To nie jest normalne, że córka codziennie ma takie dolegliwości.

Małgorzata Panek

W zależności od rodzaju pasożyta, niestety nie na wszystkie, są dostępne badania na obecność przeciwciał. Proszę udać się z córką do lekarza specjalisty od chorób zakaźnych.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

To zależy od pasożyta, którego obecność się podejrzewa. Poza mianami przeciwciał możliwe jest wykrycie białek pasożyta we krwi.