Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie krwi na pasożyty

Witam. Czy jest jakieś badanie krwi na pasożyty? Jak się takie badanie krwi na pasożyty się fachowo nazywa? Córka miała badanie kału ale nic nie wykazało. Pasożyta wykryto na mikroskopowym badaniu kropli krwi. Jest po kuracji preparatem VERNICADIS. Boli ją głowa od 3 lat, ale nie wiemy czy to może być spowodowane obecnością pasożyta i chcielibyśmy wykonać badanie krwi na pasożyty. Wszyscy lekarze specjaliści rozkładają ręce i nie wiedzą jakie badanie krwi na pasożyty zaproponować. Nie wiem gdzie mam z nią jeszcze iść, żeby ktoś potrafił jej pomóc. Dodam, że głowa boli ją codziennie. Ma 16 lat. Jakie badanie krwi na pasożyty można wykonać w takim przypadku? Ewentualnie co innego mogłoby zdiagnozować ten ból głowy? To nie jest normalne, że córka codziennie ma takie dolegliwości.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

W zależności od rodzaju pasożyta, niestety nie na wszystkie, są dostępne badania na obecność przeciwciał. Proszę udać się z córką do lekarza specjalisty od chorób zakaźnych.
Pozdrawiam

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

To zależy od pasożyta, którego obecność się podejrzewa. Poza mianami przeciwciał możliwe jest wykrycie białek pasożyta we krwi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy