Bakterie E.coli w ciąży a zdrowie dziecka

Witam, Jestem w 29 tygodniu ciąży. Miesiac temu robiłam badanie na posiew moczu i wyszło, że mam bakterie E.coli, p skonsultowaniu z lekarzem przepisał mi tabletki Duomox 5 dni stosowac po 2 tabletki. Po 2 tygodniach powtórzyłam wyniki i dziś odebrałam i Bakteria nie znikła znów jest.. Czy to zagraża dziecku w brzuchu? Czy urodzi się zdrowe? Czy dziecko odczuwa ta bakterie jakoś? Czy jakaś oznaka jest od dziecka w tym czasie?Jak doprowadzić do tego aby znikła ta bakteria.

Milena Lubowicz

Infekcja ta jest dosyć częstym zjawiskiem, szczególnie u kobiet. Jeżeli nie udało się jej wyleczyć wskazane jest powtórne leczenie. W tej chwili dziecku nic nie zagraża gdyż jest bezpieczne w pęcherzu płodowym. Jest ryzyko, że dziecko się zakazi w czasie porodu, dlatego wskazane jest powtórne leczenie.
Pozdrawiam