Bakterie na wymazie z penisa u 31-latka
Witam serdecznie Państwa. W ostatnim czasie zrobiłem badania profilaktyczne odnośnie chorób przenoszonych drogą płciową. Jeden wynik mnie bardzo zaniepokoił. W wymazie z penisa wyhodowano u mnie liczne bakterie Streptococcus b-hem. gr. B szczep MLSB wrażliwy na PENICYLINĘ i NORFLOKSACYNĘ. Pozostałe badania w porządku. Bardzo się obawiam, że te bakterie mogły spowodować u mnie bezpłodność i ze nie można ich wyleczyć. Mieszkam w Anglii, a tutaj medycyna jest troche oparta na paracetamolu i nie wiem jak się pozbyć tego patogenu i jak ocenić czy moja płodność jest w porządku. Miewam jakby pieczenie w cefce, ale trudno określić konkretnie czy to na bazie infekcji. W badaniu USG, prostaty nie mam powiększonej, ale moja objętość nasienia jest mniejsza, gęsta. Nie wiem czy to od tej infekcji, czy od tego, że cierpie na odwodnienie organizmu spowodowane nadmiernym poceniem, mam przewlekle zapalenie blon śluzowych całego układu pokarmowego, myśle że od odwodnienia, mocznik w poziomie 50 od kilku lat. Z góry dziękują za pomoc. Pozdrawiam serdecznie. Marcin, lat 31.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
witam. Zalecałbym udanie się z tymi dolegliwościami oraz wynikami do urologa.