Bardzo mały pęcherzyk. Czy mogę jeszcze donosić ciążę?

Witam!
Mam 24 lata i według obliczeń powinnam być w 6 tygodniu ciąży, jednak trzy dni temu zauważyłam plamienie podbarwione krwią, w szpitalu powiedzieli, że pęcherzyk wygląda na 5 tydzień 2 dni ciąży i nie widać ani zarodka, ani ciałka żółtego. Do tego sam pęcherzyk ma wielkość zaledwie 4,6 mm!
Czy możliwe, że mam jeszcze szansę na to, aby pęcherzyk urósł i pojawił się zarodek? Dodam, że na drugi dzień zrobiłam HCG i wyszło 965, lecz niestety nadal troszkę plamię, teraz już na brązowo, mimo iż dostałam leki wspomagające ciążę.
Bardzo się boję, ponieważ rok temu doszło do naturalnego poronienia, również w 6 tygodniu. Proszę mi powiedzieć, czy tak mały pęcherzyk przesądza już sprawę na moją niekorzyść, bo boję się znowu mieć nadzieję...

24 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani mieć jeszcze nadzieję. Mogło dojść do owulacji i zapłodnienia później, niż by to wynikało z daty ostatniej miesiączki. Radzę skontrolować stan ciąży za 1-2 tygodnie w USG oraz wykonać dwa badania stężenia beta HCG we krwi, w odstępie dwudniowym. Wzrost co najmniej dwukrotny pozwoli mieć duże nadzieje co do utrzymania ciąży.
To, że raz Pani poroniła, nie rokuje samo w sobie źle – 85 proc. kobiet po jednorazowym poronieniu udaje się donosić kolejną ciążę.
Pozdrawiam serdecznie!