Bardzo pogubiłam się w swoim życiu. Jak mam sobie poradzić?

Witam, mam 31 lat. Nie wiem co jest przyczyną mojego złego samopoczucia. Bardzo pogubiłam się w swoim życiu. Jestem przygnębiona, opryskliwa, niezdolna do okazywania uczuć, nerwowa, nie mogę spać po nocach. Mam natarczywe myśli powracające w najmniej oczekiwaniem momencie. W sierpniu się rozwiodłam, weszłam w nowy związek, który zakończyłam. Odnoszę wrażenie, że nie jestem w stanie nic z siebie dać. Bezsenne noce, zmęczenie, oziębłość, samotność… Gdzie szukać pomocy? Mam myśli samobójcze. Pomocy!

Witam!

Doświadczenie, które Pani opisuje nie pozostają bez znaczenia dla Pani samopoczucia. Proszę pamiętać, że rozwód jest silną sytuacją stresującą, zamknięciem pewnego etapu życia i chwilą na podsumowania. Ważne jest, aby w tym wszystkim nie pogubiła się. Wejście w związek, który zdążyła już Pani zakończyć prawdopodobnie był reakcją na rozwód.
Proszę pamiętać, że potrzebuje Pani czasu na podsumowania, zastanowienie się, co mogę wnieść w nowy związek i czy jestem już na niego gotowa. W tym wszystkim na pewno pomoże Pani wizyta u psychoterapeuty.
Pozdrawiam