Bardzo proszę o szybką odpowiedź, CZY MOGĘ BYĆ W CIĄŻY!!!!

Dzień dobry, mam 22 lata, mam chłopaka, mój problem polega na tym, że dostałam okres 1 grudnia skończył mi się 5 grudnia i teraz znowu się pojawił 26 grudnia.

Dodam, że owszem mam nieregularne miesiączki ale żeby 2 razy w miesiącu to chyba przesada. Kochamy się z chłopakiem, ale nigdy nie kończy we mnie.
Proszę o pilną odpowiedź z jakiej przyczyny wystąpiło to krwawienie.
załamana22

22 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

W odpowiedzi na Pani pytanie o ciążę, uważam, że nie jest Pani w ciąży. Dla uspokojenia proponowałabym wykonanie testu ciążowego w 10 dni po stosunku, który mógłby być jej powodem.
Napisała Pani, że ma nieregularne cykle. Najbardziej prawdopodobne jest, że aktualna miesiączka jest kolejną z rządu i, że ostatni cykl rzeczywiście trwał tylko 26 dni.
Niestety nie opisała Pani w jaki sposób objawia się owa nieregularność, jaki był Pani najdłuższy i najkrótszy cykl, oraz ile trwają krwawienia miesięczne zazwyczaj. Warto byłoby się zastanowić nad wizytą u ginekologa-endokrynologa w celu zbadania się oraz ewentualnego zbadania odpowiednich hormonów w celu znalezienia przyczyny nieregularnych cyklów. Jest to na tyle ważne, gdyż może mieć wpływ na przyszłe próby zajścia w ciążę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.