Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bardzo złe samopoczucie - czy to może być anemia?

Senność, zmęczenie i kaszel po małym wysiłku, brak ochoty na seks, rozdrażnienie, stres, płacz bez powodu, częste zmiany nastroju, smutek, niska temperatura ciała, niskie ciśnienie, zawroty głowy, mocny głód ranem, ból w klatce piersiowej, uczucie braku powietrza (przede wszystkim w nocy, w pozycji leżącej potrzebuje głębokich oddechów), świszczący kaszel, zimne kończyny, brak koncentracji, sucha skóra, włosy, łamiące się paznokcie. Latem podczas opalania lub zimą podczas gorącej kąpieli - szybkie bicie serca. Mam bladą skórę, podczas miesiączki mocny ból w dolnej części pleców i biegunka, zimny pot, budzenie się około 3-5 razy nocą - czasem spocona, czasem napady lęku. Pytam na stronie, ponieważ kiedy poprosiłam lekarza o badania krwi stwierdził, że jestem osobą młodą (22 lata) i powinnam jeść zdrowo, dużo sportu, itd. Nie jem mięsa od 3 lat. Od tamtej pory ważę około 3, 4 kg mniej, czyli 46. Sporo się nazbierało tych objaw i bardzo przeszkadzają mi w życiu codziennym. Z tego co czytałam moje objawy zgadzają się z objawami anemii i braku cukru we krwi? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Pani objawy są bardzo liczne, niecharakterystyczne i różnorodne - mogą być rzeczywiście związane z jakimś zaburzeniem organicznym, ale również z zaburzeniami lękowymi. W pierwszej kolejności powinno się wykonać podstawowe badania, m.in. morfologię, Na, K, glukozę na czczo, TSH i ekg. W zależności od wyników pokierowanie dalszym postępowaniem.

Oczywiście niezmiernie ważnym elementem diagnostyki jest rozmowa z chorym i badanie przedmiotowe, co nakierowuje na najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy