Barwna kulka w polu widzenia

Od kilku dni "widzę" jasną kulkę w prawym oku. Zaburza ostrość widzenia. Doskonale widoczna przy zamkniętej powiece. Na dworze - jasna, w pomieszczeniu - fioletowa. Porusza się wraz z gałką oczną. Obraz w prawym oku wydaje się rozmyty. Zasłaniając zamknięte oczy dłońmi, widzę głęboką czerń i te kropkę, która pojawia się i znika. Objaw naświetlenia, który minie samoistnie (spotkałam się z taką opinią), czy niezwłoczna wizyta u okulisty?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Możliwa jest podawana przyczyna, aczkolwiek niekoniecznie.
Proponowałabym wizytę u okulisty, nawet celem upewnienia się czy nic złego się nie dzieje. Konieczne jest zabranie szczegółowego wywiadu, jak i sprawdzenie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, ocena szklistki i dna oka po rozszerzeniu źrenic, ewentualnie pole widzenia.

Pozdrawiam serdecznie