Beta HCG, testy i ciąża

Witam, mam miesiączke zazwyczaj co 28 dni. Kiedy zaczęła mi się spóźniać zrobiłam 4 testy ciążowe. Wszystkie wyszły, że nie jestem w ciąży. Po tym jak tydzień spóźniał mi się okres, zrobiłam badania Beta HCG. Wyszło mi 128 mlU/ml. Po 8 dniach od spodziewanej miesiączki zrobiłam 2 testy ciążowe i wyszły dwie kreski, z tym, że ta jedna była słabo widoczna. Nie mam praktycznie żadnych objawów ciążowych, jedynie piersi mnie bolą (tak jak przed okresem). Czy mogę być w ciąży? Czy może to jakieś komplikacje? Czy Beta HCG występuje tylko i wyłącznie podczas ciąży? z góry dziękuję za odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wszystko wskazuje na to, że zaszła Pani w ciążę. Na objawy przyjdzie jeszcze czas. Może Pani umówić się na wizytę do ginekologa, prawdopodobnie możliwe już będzie uwidocznienie pęcherzyka ciążowego w badaniu USG. Stężenie beta HCG we krwi zwiększa się też w przypadku niektórych guzów jajnika, ale jest to rzadka sprawa.

Pozdrawiam serdecznie!