Bezbolesna afta na dziąśle

Witam. Byłem dwa miesiące temu u laryngologa i ten zauważył na moim dziąśle aftę. Zdziwiło mnie to, bo nic mnie nie boli. Ta zmiana utrzymuje się do dzisiaj, nadal bezbolesna, wygląda jak nadżerka, ale to raczej nie jest afta? Co to może być?

Witam!
Myślę,że powinien Pan udać się do dentysty,który to obejrzy... W zależności od umiejscowienia na dziąśle może to być objaw przewlekłego zapalenia toczącego się w zębie! Gdyby to rzeczywiście była afta,już dawno by się zagoiła... Proszę nie zwlekać! Pozdrawiam.

Afty nie występują na dziąsłach. Są to zmiany występujące tylko na nierogowaciejącej błonie śluzowej czyli na policzkach, dnie jamy ustnej, wargach i brzusznej powierzchni języka. Jeśli zmiana znajduje się na dziąsłach, podniebieniu twardym lub grzbietowej części języka, to nie jest to afta.