Bezbolesny guzek w okolicy odbytu

Witam, Mam 39 lat. Ostatnio w okolicy odbytu wyczułem niewielki guzek. Znajduje się jakieś 2cm od odbytu, jest bezbolesny, czasem się powiększa a czesem jest prawie niewyczuwalny. Często pod koniec dnia jest duży - łatwo wyczuwalny a rano prawie go niema. Dodam że intensywnie uprawiam sport (kolarstwo) i mam wrazenie że guzek pojawił się po sporym wysiłku. Co to może być? Do jakiego specjalisty się udać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z podana dolegliwością warto zgłosić się do chirurga lub proktologa. Możliwe przyczyny to ropień okołoodbytniczy lub choroba hemoroidalna.