Bezdech u 46-letniego otyłego mężczyzny

Tata 46lat,otyly. Jestem pewna ze ma bezdech-podczas spania nagle przestaje oddychac,potem nastepuje glosne chrapniecie,no i spi dalej.Nie o to tutaj jednak chodzi.Wiem ze powinien to wyleczyc.Moje pytanie dotyczy co mam zrobic gdy on czasem spi spi i nagle zaczyna sie dusic,zrywa sie z lozka z odglosem pragnięcia zlapania powietrza i czasem leci na dwor.Po ilus odglosach to puszcza i znow moze oddychac.Pytanie-co moge zrobic jesli jednak to nie pusci i bedzie sie dusił na smierc?

Proszę udać się do Poradni Zaburzeń Snu ale o profilu laryngologicznym albo inaczej do laryngologa zajmującego się leczeniem zaburzeń snu.
Sama Pani nic nie zrobi tym muszą się zająć specjaliści.

Dzień dobry,

przede wszystkim przyczyną bezdechu sennego jest otyłość, zatem należy robić wszystko, aby ją zwalczyć, wtedy problem bezdechu sennego powinien zniknąć.
Polecam konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, jeśli to nie pomoże wizytę u sprawdzonego specjalisty dietetyka.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
www.justynaluty.pl