Bezdechy nocne, zaciskanie w gardle, trudności z przełykaniem

Dobry wieczór. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy i już nie mogę sobie z nimi dać rady. Począwszy od mysli o smierci o chorobach. Moje objawy to: bezdechy nocne, wybudzanie sie i lapanie oddechu, zaciskanie w gardle, trudnosci z przelykaniem, bardzo wyczulony sluch na rozne bodzce, juz nawet nie potrafie chodzic do kina bo dzwiek glosny powoduje, ze mnie telepie jakby w srodku. Kolatania serca, takie skurcze nieprzyjemne na pograniczu z bolem, uczucie jakby omdlewania, wpadanie w panike. Mam niedoczynnosc tarczycy, lecze sie juz od pnad pol roku i biore hormon euthyrox n25. czy one moga powodowac takie objawy ? Chodze do lekarza czesto i wszystkie badania mam ok. Bardzo boje sie zostawac sam w domu, wtedy czest owpadam w panike, zaciska mnie w gardle i ciezko mi sie oddycha, wydaje mi sie, ze mdleje. Dostalem przepisane przez lekarza tabletk iafobam, ale ani razu nie zazylem z mysla co sie moze po nich stac. Czy to nerwica ? Bardzo dziekuje za uwage i prosze o szybka odpowiedz. Mialem robione ekg i wszystko ok. Czy powinienem zrobic jeszcze jakies badania i czy isc z tym do psychologa ?

W pierwszej kolejności wskazana by była wizyta u lekarza psychiatry w celu całościowej oceny stanu psychicznego i postawiania adekwatnego rozpoznania. Następnie wspólnie z lekarzem będzie Pan mógł ustalić czy potrzebne są dalsze badania i konsultacje, oraz jakie powinno być optymalne leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Wydaje się, że warto przerwać tę spiralę lęków, niepokoju i samotnych poszukiwań, zamiast tego lepsze efekty może dać oparcie się na doświadczonym specjaliście. Istnieje obecnie różnorodność metod, które są pomocne w przypadku różnych problemów psychicznych, nawet przy występowaniu ogólnomedycznych problemów zdrowotnych.