Bezpieczna dieta - jak się odchudzić?

Bardzo chcę schudnąć, ale brakuje mi tej mobilizacji. W sumie połowa mojego życia to odchudzanie. Raz chudnę, raz tyję i tak w kółko. Ale teraz nie mogę się ruszyć z tej wagi. Mam 20 lat, 164 cm wzrostu, a ważę 64 kg. Dla mnie to jest strasznie dużo. Nie radzę sobie np. z tym jak patrzę na inne dziewczyny, które są chude. Wtedy czuję się strasznie grubo. Większa cześć dnia myślę o odchudzaniu. Bardzo bym chciała schudnąć conajmniej 10 kg. Czy dam radę to zrobić w miesiąc?
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witaj!
Nawet jeśli dasz radę stracić 10 kg w ciągu jednego miesiąca to istnieje duża szansa, że jeszcze szybciej je odzyskasz. Do tego możesz narazić się na problemy zdrowotne, od anemii począwszy.
Dieta wymaga cierpliwości, dlatego najlepiej znaleźć dla siebie taki sposób żywienia, który nie byłby dla Ciebie uciążliwy. Kiedy lubi się to co się je jest dużo łatwiej. Zastanów się jakie produkty preferujesz i na tym buduj swoje nawyki żywieniowe. Jeśli największy problem to odmówienie sobie słodyczy, poszukaj przepisów na dietetyczne słodkości.
Zadbaj o aktywność fizyczną. To nie tylko pomoże w utracie zbędnych kilogramów, ale wymodeluje Twoją sylwetkę.
Twój zastój wagi może wynikać z tego, że wcześniej chudłaś i tyłaś, a Twój metabolizm się rozregulował.
Pozdrawiam