Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność, fobie społeczne i próby samobójcze

Mężczyzna , 27 lat powtórka z rozrywki cierpię na bezsennośc mam lęki spoleczne myśli i pruby samobujcze niedaje rady pracowac wszystko mnie denorwuje i wiele innych których nawt nie sposub soboe przypomniec czy też zdefiniować brałem setki leków antydepresyjnych i uspokajoncych lekarze moim zdaniem dali d... byłem w szpitalach psychiatrycznych 2 razy w celi odswawienia benzadiazebinów przechodzilem psycho terapie ale g pomogło bo też ile można prubowac dużo piję co poteguje lęki i biorę bęzodia
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Niestety porada online w Pana wypadku nic nie wniesie. Problem jest długotrwały i potrzebuje Pan zasięgnąć specjalistycznej pomocy. Jeżeli w dotychczasowych placówkach nie uzyskał Pan pomocy i poprawy - proszę spróbować w innych. Być może zastosowane dotychczas metody pomocy nie były dostosowane do pojawiającego się problemu. Pozdrawiam.

0

Proszę zacząć od leczenia uzależnienia, może się Pan zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień, na terapię indywidualną .
Branie leków, bez kontroli lekarza może jedynie potęgować problemy, które już Pan ma.

Psycholog w trakcie 4-letniego szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej osób dorosłych.
0

Witam,
Z Pana opisu wynika, że dotychczas leczył się Pan wyłącznie farmakologicznie. Leki nie dają zadowalających rezultatów i nadal Pan cierpi. Może czas, aby połączył Pan leczenie farmakologiczne z długoterminową psychoterapią. Dobrze dobrane leki przez psychiatrę i systematyczna terapia (min. raz w tygodniu przez dłuży okres czasu) jest niezbędna, aby osiągnąć stałą poprawę zdrowia. Psychoterapia pomoże Panu szerzej spojrzeć na trudności, nauczy się Pan nowych sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, tak aby, myśli samobójcze nie nasilały się i aby umiał Pan sam je uspokajać. Pana doświadczenia pokazują, że same leki nie dają rezultatu i nie osiąga Pan poprawy zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy