Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bezsenność od tygodnia

Witam, od ponad tygodnia cierpię na bezsenność. Zaznaczę, że mam skłonności do hipochondrii, przed wystąpieniem bezsenności często stresowałam się własnym zdrowiem. Zasypiam dopiero o 7-9 nad ranem po czym wstaje o 13. Od kilku dni zaczęłam przyjmować lek Nasen wypisany od lekarza rodzinnego. Niestety czuje, że mało mi pomaga, przesypiam po nim 3-4h po czym budzę się, muszę wziąć kolejną tabletkę i udaje mi się zasnąć płytkim snem. Boję się, że utraciłam zdolność zasypiania. Co powinnam zrobić?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Co łączy bezsenność z depresją?

Czy depresja wpływa na zaburzenia snu? Psychiatra dr n. med. Michał Skalski wyjaśnia, jaki jest związek między depresją a bezsennością. Tłumaczy również, jaki charakter ma bezsenność w depresji.

Nie da się stracić zdolności zasypiania.
Problemem może być nadmierny lęk oraz nieumiejętność radzenia sobie z kontrolą emocji i negatywnych myśli, które z kolei powodują bezsenność. To, a także skłonności do hipochondrii, wskazywałyby że należy się tym problemem zająć w gabinecie psychologicznym. Hipochondria jest zaburzeniem lękowym i jego przepracowanie pozwala wieść spokojne życie. Jednakże "samo nie przejdzie". Tym bardziej namawiam do udania się do psychologa, gdyż pierwotny problem (hipochondrii) niesie za sobą negatywne konsekwencje (bezsennosć) co może z czasem i przy braku terapeutycznych oddziaływań narastać. Pozdrawiam.

0

Witam,
Może powinna pani skonsultować się z lekarzem specjalistą, czyli z psychiatrą. To lekarz specjalista przepisuje leki bo dokładnym wywiadzie z pacjentem.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy