Bezsenność, silne bóle, drętwienie dłoni, wahania temperatury i luki w pamięci u 51-latki

Mam 51 lat od dlugiego czasu zle sie czuje nie sypiam mam sikne bole glowy,bole karku drentwienie lewej dloni czesto bola mnie nogi czesto mi jest zimno a za chwile leci mi pot po czole szyi i kladce piersiowej drentwieja mi palce u rak zaczynam miec luki w pamieci jestem nerwowa drazni mnie halas i wszystko co mnie otacza wydaje mi sie ze niema miejsca w mojej kladce piersiowej boje sie wychodzic z domu jestem ciagle zmeczona bez checi do zycia pomozcie nie wiem co mam robic pozdrawiam Ela

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Część wydaje się wskazywać na podłoże hormonalne (menopauza), pozostałe najpewniej są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Sugeruję jednak konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym.