Bezsenność, słyszenie głosów i próby samobójcze u 20-latki

Nazywam się Natalia,mam bezsenność już ponad rok (śpię 1-2 h na dobe albo nie śpię dwa dni z rzędu i tak na zmianę) , 8 miesięcy słyszę głosy dochodzące z zewnątrz,które komentują co robie,obgadują mnie,krytykują i mi rozkazują. popelnilam przez to 4 próby samobójcze .byłam 10 msc na oddziale psychiatrycznym w zeszłym roku ale nie mówiłam o głosach.mama mysli ze jestem chora ,tak samo pani pedagog ze szkoly, lekarze daja termin za kilka lat.uwazam ze nie jestem chora tylko ze to jak opetanie.

Jak Pani sama czuje, jest problem.
Próby samobójcze to nie jest normalne zachowanie. Większość Pani znajomych nie podejmuje prób samobójczych, bez względu na to co się w ich życiu przytrafia.
Głosy z zewnątrz to też nie jest norma, i sama Pani czuje że to nie jest norma skoro to Pani ukrywała będąc na oddziale psychiatrycznym.
Te kilka lat to chyba przesada, do psychiatry takich terminów ne ma. Może się też Pani zgłosić na IP szpitala psychiatrycznego i tam szukać pomocy.
Warunkiem jest jednak, że będzie Pani szczera i powie o wszystkim. Tak jak "lekarz od ciała" musi dokładnie znać wszystkie objawy by móc postawić właściwą diagnozę i leczyć tak samo " lekarz od duszy" musi znać wszystkie objawy.

Z pewnoscią powinna Pani podzielić się z lekarzem psychiatrą wiadomoscią o głosach. Urojenia i omamy są osiowym symptomem zaburzeń psychotycznych i jako takie są chorobą psychiczną.
Jednakże jeżeli mówi Pani równiez o opętaniu - proszę nie tylko zgłosić się do lekarza psychiatry i podjąć terapię, ale również skonsultować swój stan z księdzem. Są sytuacje, w których zwołuje się komisję złożoną z lekarzy psychiatrów, psychologów oraz księży, którzy orzekają czy w danym przypadku mamy do czynienia z chorobą psychiczną, czy z opętaniem. Proszę zatem opowiedzieć o swoich trudnościach zarówno lekarzowi, jak i księdzu. Pozdrawiam.