Bezsenność u rocznego dziecka

Moja roczna córeczka od urodzenia ma problemy ze snem. Od samego urodzenia nie śpi dłużej niż 2 godz. Na początku kilka tygodni miała kolkę, ale teraz kolki nie ma, wyszło już 10 ząbków, więc dlaczego nie śpi? Zdarza jej sie kilka razy na m-c budzenie ok. północy ze strasznym płaczem, tak jakby jej się coś śniło. Ciężko ją wybudzić i ponownie uśpić. Rzuca się, wygina pręży, nie mogę sobie z nią poradzić! A jak już zaśnie to do rana potrafi przebudzać się co godzinę. Dostaje jeść, herbatkę albo próbuje ja oszukać wodą. Nic do tej pory nie pomogło. Moja pani pediatra nie widzi problemu, ale ja się bardzo męczę i moje dziecko również. Proszę o pomoc, bo nie wiem, co robić!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Trudności w zasypianiu i realizacji tej potrzeby u bardzo małych dzieci powinny skłonić przede wszystkim do szczerej i szczegółowej rozmowy z neurologiem dziecięcym. Poza tym maluch, który źle znosi dietę: pręży się, wybudza się z głodu lub pragnienia powinien mieć ją całkowicie zmienioną lub wzbogaconą o nowe dania ułatwiające trawinie.

Zachęcam do skontaktowania się z terapeutą sensorycznym, który pozna potrzeby malca i postara się opracować zestawy ćwiczeń i masaży ułatwiających relaksację i odprężenie.

Pozdrawiam.