Bezsenność, zmęczenie a depresja

Witam Jestem na zasiłku przedemerytalnym, nie pracuję. Mam problem, brak chęci do życia, nie mogę spać w nocy. Śpię 3 godz. na dobę, bardzo mało wychodzę na powietrze bo bardzo się męczę, pocę, boli mnie kręgosłup. Tabletki ziołowe na spanie nie działają. Myśli samobójczych nie mam, godzinami siedzę i szydełkuję. Czy to jest początek depresji czy może inna przyczyna?

Witam,
Podane objawy wskazują na obniżenie nastroju, by dokonać bardziej szczegółowej diagnozy należy się skontaktować ze specjalistą.
Zachęcam w pierwszej kolejności do kontaktu z lekarzem rodzinnym, który może wykluczyć choroby somatyczne, lub skierować w tym celu do specjalisty, a następnie jeśli będzie taka potrzeba do kontaktu z psychoterapeutą lub/i psychiczną.
Serdecznie pozdrawiam,

Witam,
proponuję wizytę u lekarza internisty, celem wykluczenia chorób somatycznych. Jeśli ogólne badania będą w porządku lekarz skieruje Panią na wizytę do psychiatry bądź psychologa.
Proszę nie lekceważyć swojego samopoczucia i zadbać o siebie.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
http://www.zmianamyslenia.pl