Bezskuteczne starania o dziecko od 1,5 roku a badania nasienia męża

Witam Chciałabym uzyskac odpowiedz na dosc krepujaca dla mnie sprawe. Od dluzszego czasu staramy sie z mezem o dziecko-prawie od 1.5roku i nic. Nie ma zadnych rezultatow. Nie moge zajsc w ciaze. Bylam u ginekologa i z jego badan wynika ze jestem zdrowa. Do jakiej poradni trzeba sie zglosic zeby zbadac nasienie meza? Bo moze przyczyna lezy po jego stronie. A moze jest jakas inna przyczyna tego. Prosze o jakas rade.

Mikołaj Cyganok

Witam! Można mówić o niepłodności w przypadku niepowodzenia zajścia w ciążę przez rok podejmowania regularnych prób (przy założeniu 3-4 stosunków w tygodniu) przez parę, która nie stosuję żadnej antykoncepcji. Przyczyny niepłodności można doszukiwać się po stronie zarówno partnera jak i partnerki, a w części przypadków nie udaje się ustalić jednoznacznej przyczyny. Sugeruję udać się do poradni/przychodni leczenia niepłodności, gdzie specjaliści odpowiednio pokierują dalszą ścieżką diagnostyczno-terapeutyczną. Mogą Państwo również na własny koszt wykonać badanie nasienia, które to usługi świadczą laboratoria medyczne.