Bhcg - interpretacja

Mam pytanie, robiłam badnie z krwi bhcg i wyszedł 0,100mlU/ml. Czy to oznacza, ze nie jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli od owulacji do wykonania badania minęło co najmniej 10 dni, to może Pani być niemal całkowicie pewna, że nie jest Pani w ciąży. Zwykle trudno jednak ustalić moment owulacji i ewentualnego zapłodnienia (może do niego dojść nawet do 7 dni od stosunku, ponieważ tyle maksymalnie są zdolne przeżyć w drogach rodnych kobiety plemniki). Zakłada się, że owulacja następuje na 14 dni przed miesiączką. Jednak w momencie podejrzewania ciąży miesiączka nie następuje w planowanym terminie, co może być spowodowane zajściem w ciążę lub pojedynczym zaburzeniem hormonalnym. Dlatego zaleca się przeprowadzenie testu na poziom hormonu bHCG w dniach spodziewanej miesiączki, a w razie jego negatywnego wyniku i ciągłego braku miesiączki - jego powtórzenie.

Pozdrawiam serdecznie!