BHCG, testy ciążowe a podejrzenie ciąży

witam serdecznie,spóźnia mi sie okres 8 dni,ostatni miałam 27 grudnia 2013 roku,cykl mam co28 dni. robilam trzy testy,dwa wyszly dwie kreseczki,ale bardzo jasne,a trzeci juz bardziej wyrazna trzecia kreseczka,bylam u gine na usg bylo ziarenko w macicy,robilam hcg pierwsze mialo 125 mlU/ml,pani doktor kazala powtorzyc badanie po dwoch dniach i wynosil tylko 139,1 mlU/ml. co to oznacza? martwie sie bardzo,bo podobno powinno wzrastac dwa razy. co moze byc tego powodem,ze tak malo wzroslo?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto ponownie powtórzyć badanie beta hCG gdyż rzeczywiście taki wynik w odniesieniu do ciąży nie jest prawidłowy. Wzrost jest za mały. Niemniej jednak to za mało by diagnozować patologię.