Biała i gęsta wydzielina z pochwy po stosunku

Witam, odkąd zrezygnowałam z tabletek antykoncepcyjnych, używamy z partnerem prezerwatyw. Po stosunku zauważam białą wydzielinę w pochwie. Jest ona bardzo gęsta, praktycznie przypomina spermę - jednak zawsze sprawdzamy prezerwatywy i zawsze były szczelne. Zastanawiam się co to może być? Czy możliwe, że to lubrykant z prezerwatywy? Ostatnio używamy tych z benzokainą - czy to dlatego? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji możliwe są dwie wersje. Pierwsza to objaw infekcji grzybiczej, druga to naturalny śluz pochwowy.