Biała krostka na napletku

Witam, mam następujący problem. Koło napletka pojawiła się jakiś czas temu biała krostka, która z czasem urosła tak jakby naróść, która wygląda jakby z niej wystawały" białe czułki" jest ona tak jakby biała. Myślałem, że to zginie, jednak z upływem czasu pojawiły się takie same krostki jak poprzednio, co to może być? Nie boli mnie ani nie krwawi, problemu z oddawaniem moczu też nie mam. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Marta Hat

Witam!

Bez osobistego badania fizykalnego trudno określić, czy zmiany skórne, które Pan opisuje mają charakter zakaźny i czy są niebezpieczne. Proponuję udać się do dermatologa, który na podstawie badania fizykalnego określi charakter zmian. Z opisu można wnioskować, że najprawdopodobniej zmiany mają charakter grudek - czyli małych uwypukleń wystających ponad powierzchnię skóry. Grudki zwykle nie oznaczają poważnej choroby, ale warto sprawdzić ich przyczynę, ponieważ mogą być spowodowane czynnikiem zakaźnym. Do najczęstszych przyczyn zmian grudkowatych na penisie należą mięczak zakaźny, plamki Fordyce'a oraz brodawki.

Pozdrawiam serdecznie!