Biała maź pod żołędzią penisa

Witam mam 14 lat i dzisiaj zauważyłem pod żołędziem białą maź (jest ona ciężka do umycia , a w moim wieku mycie penisa jeszcze trochę boli) nie wiem jak się pozbyć tej dziwnej substancji , mogę dodać , że często się masturbuję (więc może to być sperma , ale sperma nie jest taka gęsta jak to) . Jak już wspomniałem jest mi cięzko to wyczyścić poznieważ znajduje się to pod żołedziem i łatwo nie schodzi a jest idealnie pod .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powodem występowania białej wydzieliny może być infekcja grzybicza. Musze jednak wspomnieć iż pod napletkiem fizjologicznie występuje biaława maź - mastka. Chroni ona żołądź prącia przed nadmiernym wysychanie. Niestety nie jestem w stanie określić z czym masz obecnie do czynienia. Warto udać się z tym do lekarza rodzinnego. Jeżeli to grzybica to po zastosowaniu odpowiedniego leczenia objawy szybko się cofną. Wspominasz także o utrudnionym ściąganiu napletka co świadczy o stulejce. Doraźnie możesz próbowac odciągać napletek podczas kąpieli w ciepłej wodzie. Jeżeli problem będzie występował polecam konsultację z chirurgiem.