Biała maź z sutków u 17-latki

Witam mam 17 lat i z moich sutków jak mocniej nacisne wylatuje biała maź coś jak by m wyciskała kroste co to moze oznaczac ?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Do niepokojących objawów należy wydzielanie mleka u kobiet nie będących w ciąży, a także sączenie się przezroczystego płynu, krwi lub żółtej czy zielonej ropy. Wydzieliny takie spowodowane są zwykle chorobą układu przewodów mlekowych. Jest on siecią mniej więcej dwudziestu kanalików, przez które mleko spływa do sutka z gruczołów ukrytych głęboko w piersi. Nietypowa wydzielina z sutka powinna zawsze skłaniać do szybkiego udania się do lekarza.