Biała plama w kale i guzek w odbycie a owsiki

Witam od jakiegoś czasu zauwazyłam, że mam chyba owsiki. Poza tym w kale często pojawia się jedna biała "plamka". Ostatnio zauwazyłam, że w odbycie mam jakiś guzek, nie krwawi ani nie boli. Co to może byc?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Owsiki to jedna a guzek to druga sprawa. Białe plamki w kale mogą być owsikami lub niestrawionymi resztkami pokarmowymi. Charakterystycznym obajwem owsicy jest świąd odbytu. Guzek, może być wynikiem choroby hemoroidalnej bądź też może być zgrubieniem błony śluzowej (niegroźnym dla zdrowia). Polecam udać się na wizytę do proktologa.