Biała plamka na wewnętrznej stronie powieki

Mniej więcej milimetr od krawędzi dolnej powieki, na jej wewnętrznej powierzchni od strony nosa, pod kanalikiem łzowym znajduje się biała (z lekkim odcieniem żółtego) plamka średnicy mniej więcej milimetra. W drugim oku takiej zmiany nie ma. Okulista nie był pewien co to jest, przypisał B*** i C*** na siedem dni z zaleceniem, że jeśli się nie cofnie, to udać się na zabieg wyłyżeczkowania. Co to może być i czy rzeczywiście zabieg jest konieczny?

ponad rok temu

Dzień dobry.

Tak jak zalecał okulista proszę stosować leki. Zmiana może się po leczeniu wycofać, ale niekoniecznie, jak tłumaczył specjalista, a nawet jeśli się wygoi to również może nawracać. Zabieg jest wówczas wskazany, ale proszę się nie martwić - jest krótki i bezbolesny. A mogą być to różnorakie zmiany powiekowe: brodawka, gradówka, itp.

Najlepiej dalej się konsultować ze swoim okulistą.