Biała wydzielina i swędzenie pochwy po okresie

Od ok.3 lat mam co miesiąc ten sam problem-zapalenia pochwy.Miesiąc temu robiłam cytologię,ze 3 m-ce temu wymaz z pochwy i wynik niby ok.Przez pierwsze 2 lata byłam dosłownie co m-c u gin,który przepisywał lek, wydałam kasę i nic, za m-c to samo.Miałam też teraz robione USG jajników i też ok.Moje objawy są takie, że po okresie przez 2 tyg jest ok, a później się zaczyna koszmar.Dużo białej wydzieliny, swędzi i wargi czerwone. Dbam o siebie, myję Lactacyd i nic.Może jestem chora na coś poważnego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to objawy infekcji grzybiczej. O ile nie stosuje Pani przewlekle antybiotykoterapii lub nie występują problemy z odpornością trudno jest znaleźć konkretną przyczynę. Z całą pewnością zaburzona jest prawidłowa flora bakteryjna.