Białe grudki na wargach sromowych - czy to normalne?!

Na wargach sromowych mam bezbarwne grudki, jest ich mnóstwo na dużych i na małych wargach. Nic mnie nie boli, nie piecze i nie swędzi. W sumie nawet nie wiem, czy pojawiło się to jakiś czas temu, czy mam to od zawsze, bo nie pamiętam. Kiedyś próbowałam wycisnąć taką jedną grudeczkę - jest ona biała taki jakby zaskórniak. Czy to jest normalne w budowie narządu rodnego? Na głupich forach piszą, że to zapalenie mieszków włosowych i inne pierdoły... Gdzie indziej wyczytałam, że to normalne, że to są jakieś grudki hormonalne z estrami czy coś... Proszę o pomoć! Nie wiem, czy to normalne, czy powinnam się tym przejmować!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

Trudno odnieść się do opisu zmian skórnych bez kontaktu z pacjentem i bez bezpośredniego badania. Być może są to zmiany nie związane z żadną chorobą, ale mogą to być także np. kłykciny kończyste. Są to zmiany wywołane przez wirusa przenoszonego drogą płciową. Jeśli w Pani przypadku była możliwość infekcji takim wirusem (partener posiada podobne zmiany, uprawiała Pani seks z partnerem, z którym nie ma Pani teraz kontaktu, także z przygodnie poznanym pratnerem), to należy udać się do ginekologa.

Pozdrawiam! 

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy