Białe i okrągłe placki na policzkach u dziecka po zastosowaniu maści sterydowej

Witam,Byłam ostatnio z moim synkiem u Alergolog. Przepisała mu maść sterydową Aflofarm-powiedziala abym stosowala na twarz i plecy. Wczoraj zdecydowalam sie dać na noc maśc na policzki.(syn ma prawdopodobnie atopowe zapalenie skóry)Rano gdy zobaczyłam jego buźkę to się przestraszyłam..Miejsca po maści są białe-okrągle placki! ;/ nie wiem co z tym zrobić, czy to w ogolę zejdzie?,Strasznie się obawiam, na ulotce pisało aby nie stosować na twarz, ale lekarz mówił co innego;/.

Witam.
To zapewne skutek sterydowej maści. Odstawić koniecznie i nie popełnić ponownie
takiego błedu.Na twarz zwłaszcza u dziecka nie wolno!! stosować sterydowych maści (wyjątkowo słabej mocy i na krótko). Proszę się jednak nie denerwować objawy ,,zblednięcia,, skóry miną po pewnym czasie.W atopowym zapaleniu skóry jeśli dotyczy twarzy stosuje się Protopic lub Elidel (bez sterydu). Polecam obecnie krem nawilżający
jako emolient i to wystarczy.
pozdrawiam