Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białe kropki na żołędzi penisa

Witam. Mam 14 lat i mam problem z prąciem. Otóż na grzybku pojawiły mi się liczne takie białe kropki. Jest to już od ok roku. Myślałem że to przez dojrzewanie ale chyba nie. Żołądź jest bardzo czerwony ale jakoś nie swędzi ani nie szczypie. Wydziela się nieprzyjemny zapach. Co to może oznaczać grzybica? Jeżeli tak to do jakiego lekarza mam się zgłosić? Dziękuję
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Witam,
Jeżeli krostki pojawiły się głównie na koronie żołędzi, prawdopodobnie są to tzw. grudki perliste - pojawiające się fizjologicznie w okresie dojrzewania u niektórych mężczyzn. Zaczerwienienie i nieprzyjemny zapach mogą być natomiast związane z infekcją. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza rodzinnego/dermatologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Zmiany na penisie nazywają się perliste grudki prącia, są fizjologiczne i występują u wielu mężczyzn. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachy należy stosować płyn do higieny intymnej.

Witam,
prawdopodobnie to mastka i grudki perliste. Należy zgłosić się do dermatologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy