Białe krostki na penisie i nieestetyczny wygląd

jestem 21 letnim facetem i mam problem z penisem, mam na nim białe krostki, które nie wyglądają estetycznie... z niektórych można wycisnąć białą wydzielinę. czy można sie tego w łatwy spośób pozbyć? w załączonych linkach zdj http://zapodaj.net/6a0731cb272ca.jpg.html http://zapodaj.net/278b8176b2be9.jpg.html http://zapodaj.net/46ffc6a78cc51.jpg.html http://zapodaj.net/d8fd398afa598.jpg.html http://zapodaj.net/0bb9663e8cd95.jpg.html
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Te grudki to plamki Fordyce'a i choć nie są chorobą, czasami znane są również jako choroba Fordyce'a. Są to małe, bezbolesne, blade lub białe plamki lub guzki o średnicy 1–3 mm, które mogą pojawić się na trzonie prącia, jądrach Plamki Fordyce'a są objawem zaburzeń pracy gruczołów łojowych, które zwykle są powiązane z mieszkiem włosa. Pojawiają się w momencie zamknięcia ujścia przewodu wyprowadzającego gruczołu, co powoduje gromadzenie się w nim mas łojowych i ich perliste przeświecanie przez skórę. Nieznane jest powiązanie plamek Fordyce'a z jakąkolwiek chorobą i są jedynie kwestią kosmetyczną. Nie są zakaźne i występują naturalnie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty